Ruleti Reeglid

Ruleti Reeglid

Ruleti Reeglid

Rulett jaguneb kaheks põhitüübiks: Ameerika rulett ja Euroopa rulett. Mõlema ruleti reeglid on täpselt samad. Ainsa erinevusena Ameerika ruletis on kaks nulli ning Euroopa ruletis üks null.

Kuna mõlema ruletimängu väljamakstavad summad on täpselt samad, aga Ameerika ruletis on üks number rohkem, siis seetõttu Ameerika ruletis kaotatakse pikemas perspektiivis rohkem raha ehk teisisõnu kasiinol on mängija ees suurem eelis.

Eelised on vastavalt Euroopa ruletis 2,7% ja Ameerika ruletis 5,3% ehk teisisõnu mängija kaotab iga saja euro väärtuses tehtud panuste kohta Euroopa ruletis €2,7 (2,7%) ja Ameerika ruletis €5,3 (5,3%)

Euroopa Ruleti Reeglid

Kuna mõlema ruleti reeglid on samad, siis edaspidi räägime ainult Euroopa ruleti reeglitest, mis on üks ühele Ameerika ruletiga.

Ruletimängu alguses toimub panustamisvoor, kus iga mängija asetab panused valitud numbrile, numbrite kombinatsioonile, värvile, paaris või paaritu numbrile. Seejärel diiler paneb keerlema ruletiratta ning ruletikuuli vastupidiselt ruletiratta keerlemissuunale.

Mingil ajahetkel kaotab ruletikuul tasakaalu ning kukub ühele numbritest vahemikus 0 kuni 37, millest saab ka antud jaotuse võitev number. Kõik mängijad, kes tabasid, neile makstakse koheselt vastavalt väljamaksete tabelile võidud välja ning algab uus mäng algusest peale.

Ruleti tõenäosused ja väljamaksed (võidud)

Tabelis on toodud väljamaksed, kui tehakse ühe euro suurune panus. Sealjuures, kui panustakse mitmele numbrile, siis tõuseb ka panuse suurus.

Näiteks: kui on panustamine reale ehk kolmele numbrile, siis kogupanus on €1 x 3 ehk €3.

Võit tähendab palju võidab antud number või kombinatsioon. Ära unusta, et sellele lisandub algne panus.

Panuse Nimi Võitvad Numbrid Kogu panus Võit
Number 0 kuni 36 €1 €35
Numbrite Vahel Panustamine kahe numbri vahele €1 €17
Korv Panus numbritel 0, 1, 2 €3 €33
Rida Suvaline rida ehk kolm numbrit reas (1, 2, 3 või 4, 5, 6 jne) €3 €33
Tulp Suvaline tulp ehk 12 numbrit tulbas (1, 4, 7, 10 jne) €12 €60
Tosin Suvaline sektor sektor laualt (12 järjestikust numbrit) €12 €60
Paaritu Suvaline paaritu number €1 €2
Paaris Suvaline paarisnumber €1 €2
Must värv Suvaline musta värvi number €1 €2
Punane Värv Suvaline punast värvi number €1 €2
Pool lauda Numbrid 1-18 või 19-36 €1 €2

Ruleti tõenäosused ehk matemaatilise eelise lahtiseletus lihtsustatult


Ruletilaud Panused Max

Kui katta ruletilaual kõik numbrid ühe eurose panusega (nagu pildil), siis kokku kulub panusteks 37 eurot (numbrid 1-36 ja null). Sel juhul tabab mängija kindlalt ühte numbrit.

Unibet Rulett Võit

Lähtudes tabelist võidab mängija 35 eurot, millele lisandub numbril olev algne panus ehk €1. Seega mängija saab tagasi 36 eurot, aga kulutas panusteks 37 eurot ehk teisisõnu jääb ühe euroga miinusesse, mille saab kasiino omale.

Katset võid tõestada kohe praegu suvalise netikasiino online ruletis, kus mängida saab ka mänguraha peale ning kontot ei pea avama. Sellest KLÕPSA SIIN, avaneva lehel all paremas nurgas vali «European Roulette» ning tee panus igale numbrile ja keeruta.